1983 yılında Kastamonu’da kurulan Ulus Market ilk olarak merkezde Bankalar Sokakda faaliyetine başladı. Kısa bir süre sonra toptan gıda işine de girdi. 1996 yılına kadar Bankalar Sokak Cemilin İş Hanı’ Cumhuriyet Cad. bölümü Nasrullah Ziraat Bankası yanında hizmet verdi.
Ulus Market daha sonra piliç tavuk üzerine Kastamonuda ilk kez kömürde piliç yaparak müşterisine kısa bir süre lokanta olarak da hizmet verdi.
2001 Dünya genelinde yaşanan Kuş Gribi vakası nedeniyle bir süre faaliyetini durdurdu.
2001 Yılından itibaren tekrar toptan satışlarla piyasadaki varlığını sürdüren Ulus Gıda şarküteri ürünleri başta olmak üzere Beşler sucuk Bayiliği, Telesüt, Önder Piliç bayilikleri ile satışlarını sürdürdü. İlerleyen süre içerisinde ek olarak Murat Bey Peynircilik Bayiliği , Ekici Peyniri Bayiliği ve şu an devam eden Balkan Süt Ürünleri,Keskinoğlu Tavuk Namet Kırmızı Et ,Yesen Köfte,Atilla Peynircilik,Güven Helva,kendi markamız olan Ulus Gıda Zeytin,Aytaç Su,Altın Yumurta ve özellikle büyük işletmelerin Açık Mangal Kömürü ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Kuzey kent Yeni Küçük Sanayi Sitesinde bir depo ve 2011 yılından itibaren Kuzey Kent Mah. Ekin Sok. No:5 Ulus Gıda 37 kendi binamızda faaliyetlerimiz davam ediyor.
Vizyon
Ulus Gıda 37 Toptan Gıda firmamız insanların gıda ihtiyaçlarını temiz nezih ve sağlıklı bir biçimde tüketebilmeleri için hep daha iyisi sloganıyla yoluna devam etmektedir.
Hedefimiz
Kastamonu ve bölgemizde üretilen tüm ürünlerin organizesini üretiminden son tüketiciye kadar ulaşmasında rol oynayan tüm unsurları takip etmek ve üretime katkı veren herkese destek olmak, markalaşmış ve bu yolda adım atan tüm gıda firmalarımızın maddi ve manevi olarak yanlarında olmak istiyoruz.